Facebooklinkedin (4) (2).png  

Prodej dat z interních šetření


Potřebujete informace k určitému tématu? Nevíte, zda již nejsou k dispozici příslušné výsledky nebo alespoň sesbíraná data, abyste zbytečně neplatili za primární sběr dat? Hodila by se vám nějaká data, která máme k dispozici?

Rádi vám poskytneme data z našich interních šetření, případně domluvíme s vlastníkem dat podmínky jejich sdílení nebo navrhneme možnosti, jak co nejefektivněji potřebná data získat.

Jak to funguje? Výzkumy, které děláme, se dají s ohledem na možnost sdílení výsledků rozdělit na tři základní skupiny:

  • Exkluzivní šetření pro klienty, kde data a výsledky patří klientovi a nad rámec toho, co sám zveřejní, s nimi nemůžeme nijak dál nakládat. Můžeme vám ale zprostředkovat jednání s vlastníkem dat a v případě dohody poskytnout odbornou pomoc s tím, jaké informace lze z nasbíraných dat vytěžit. V tomto případě vám data prodá nebo daruje jejich vlastník, my případně jen poskytneme (placené) služby dodatečného vytěžení dat.
  • Neexkluzivní výzkumy: protože sběr primárních dat je obvyklou nejvyšší položkou v rozpočtu výzkumu, část klientů využívá naší nabídky slevy na šetření, pokud umožní část dat, která pro ně nejsou citlivá sdílet s dalšími klienty. Taková data pak můžeme dalším subjektům prodat nebo darovat v rozsahu a za podmínek dohodnutých s daným klientem.
  • Naše vlastní výzkumná činnost: výzkumy a šetření, která děláme z vlastní iniciativy a jejichž výsledky nám patří ze 100 %. Ta buď zveřejňujme zdarma nebo je prodáváme podle dohody se zájemcem (podle typu rozsahu a formy dat).

Pokud jste registrovaní k odběru našich novinek, budeme vám zprávy o dostupných datových sadách posílat. Můžete také sledovat naše aktuality, kde pokud se zde objeví informace o výzkumu, jehož výsledky by vás zajímaly, kontaktujte nás a my zjistíme, zda a za jakých podmínek vám data můžeme dodat.

Při každém dotazu na dostupná data či výsledky nejprve prověříme, zda je již nemáme k dispozici. Pokud ne, zda se dají získat levněji např. z otevřených datových zdrojů. Až když to nejde, navrhneme vám realizaci vlastního primárního sběru dat, včetně levnějších možností omnibusových a neexkluzivních šetření.