Facebooklinkedin (4) (2).png  

Manažerské účetnictví


Rozlišujeme mezi běžným („účetním“) účetnictvím a manažerským účetnictvím. Manažerské účetnictví je více zaměřeno na strategické výhledy a řízení finančních zdrojů. Zatímco účetnictví zahrnuje zpracování údajů a informací o finančních transakcích a jejich uchování v účetních knihách, manažerské účetnictví je založeno na analytických metodách a sbírání dat pro následnou interpretaci a vyhodnocování. Manažerské účetnictví také poskytuje konkrétní informace potřebné pro rozhodování manažerů a dalších odborníků, aby mohli lépe plánovat a uskutečňovat strategické cíle.

Klasické účetnictví přenecháváme odborným účetním a specializovaným účetním firmám, přičemž v případě zájmu vám rádi doporučíme některou z těch, se kterými spolupracujeme. Náš poradenský přínos spočívá v nastavení a vytěžování manažerského účetnictví, na jehož základě jsme schopni poskytovat klíčová data a doporučení pro nastavení řízení podniku.

Služby spojené s manažerským účetnictvím poskytujeme na různých úrovních odbornosti a rozsahu. Pro větší organizace jde o zejména o sofistikované analýzy a řešení doporučení ve spolupráci s ekonomickými odborníky klienta. Pro menší podnikatele bez ekonomického vzdělání včetně start-upů zase dokážeme nabídnout velmi levnou službu, kdy mu pomůžeme nastavit sledování klíčových ekonomických indikátorů a přijmout správná rozhodnutí o dalším rozvoji firmy.